Falsuri moderne

Daca le cunoastem - ne putem feri de ele

Moderatori: vlahul, berserkr, Adminus Maximus

Mesajde Mircea » 30 Ian 2007, 16:51

muresanhd scrie:
Alex scrie:Inca un model de "proba euro romaneasca" pe eBay: http://cgi.ebay.de/Rumaenien-2-Euro-Pro ... 0064973306
Imagine

Unde-s facute "probele" astea (China, Bulgaria, Monetaria Statului 8) ) ?

Intrebati-l pe Exodus (teflo pe eBay) ca si el vinde de-astea.
Mircea

Mesajde Exodus » 30 Ian 2007, 17:45

:cry:
Ultima oara modificat de Exodus pe 14 Mar 2007, 22:41, modificat 1 data in total.
Exodus

Mesajde Exodus » 19 Feb 2007, 05:55

Ultima oara modificat de Exodus pe 14 Mar 2007, 22:42, modificat de 3 ori in total.
Exodus

Mesajde Mircea » 20 Feb 2007, 04:33

Exodus scrie:
Mircea scrie:
muresanhd scrie:
Alex scrie:Inca un model de "proba euro romaneasca" pe eBay: http://cgi.ebay.de/Rumaenien-2-Euro-Pro ... 0064973306
Imagine

Unde-s facute "probele" astea (China, Bulgaria, Monetaria Statului 8) ) ?

Intrebati-l pe Exodus (teflo pe eBay) ca si el vinde de-astea.

Este lume care chiar nu are ce face din timpul lor liber...doar sa se asarneze pe alte persoane.........si apoi sa fuga cu coada intre picioare!!!

Chiar am aflat ca aici in Montreal si in Canada se afla tipi care se ocupa cu ''atacuri'' sub centura impotriva colectionarilor si vinzatorilor, chiar de pe Ebay, cu scopul a le dauna in termen de vînzare si de reputatie in cercul numismatic.
Am avut liniste si tot ce fac/vind este legal si original pîna in momentul cînd MIRCEA aka MOLARIU777 a intervenit cu acuzatii de falsuri, etc.. am avut cîtiva clienti care mi-au pus intrebari despre probele ce le vînd dar i-am asurat de smecheriile si mai ales smecherii ce incearca sa bage bete în roate si sa dauneze vînaztorilor, gen tipul de mai sus...
Sper sa nu vi se întîmple la fel si de aceea am preferat sa trag atentia pentru a se stie de ce se poate intimpla pe piata numismatica.

Bai nene, uite care este treaba: la vremea respectiva mi-am exprimat o opinie la care am dreptul intr-o tara libera, opinie pe care de altfel mi-o impartaseste majoritatea celor care citesc pe aici si pe care ti-am adresat-o in mod direct. Corect da? Ca raspuns mi-ai trimis via e-Bay un mesaj in limba romana in care m-ai injurat cu rivna si m-ai facut in toate felurile, pe mine si natia din care ma trag. Pentru ca te-ai luat si cu Vasile, cum de altfel te iei cu toata lumea, si ati folosit IDul meu de pe eBay in discutiile voastre, desi eu nu il cunosc pe dl. Vasile, am intervenit rugand ceilalti forumisti sa-ti puna intrebari in legatura cu ceea ce ce vinzi tu pe eBay. Iti amintesti ce mesaj mi-ai trimis dupa asta sau trebuie sa-l afisej aici sa vada si administratorul siteului si toata lumea cum stii tu sa injuri oamenii pe emailul privat, ca raspuns la o interventie? Din cite mi-aduc aminte ai mai fost dat odata afara de pe acest forum.
Dl Aldor, nu este acest om acelasi cu Flocarino?
Pe mine nu ma intereseaza cine esti, ce vinzi tu si unde vinzi, daca sunt false sau nu, am incercat sa cer doar niste informatii de la tine, am avut curajul sa-mi expun parerea fata de tine ca si in public, nu in emailul privat, tu esti un tip coleric, incapabil de un schimb pasnic de cuvinte, care nu stii decit ameninta si injura. Nu uita ca tara asta, din "imprejurimile Brasovului", in care traim amandoi are niste legi care se si aplica. Inclusiv vis-a-vis de falsuri. La fel si eBayul. Nu te cunosc, am vrut sa incetez orice disputa cu tine, dar vad ca te legi mereu de subsemnatul. Nu eu am facut sa-ti scada vanzarile, nu ma intereseaza vanzarile tale si nici "reputatia ta de numismat". Nu ma ocup si nici nu m-am ocupat de nici un fel de atac impotriva colectionarilor, de fapt tu esti un comerciant furios pentru ca au mai deschis si altii ochii si nu inghit probele tale. Nu e vina mea si a nimanui de pe acest forum pentru asta. Repet: nu ma interseaza persoana ta si nici cu ce te ocupi. In fond dupa cum te-ai comportat cu mine nu meriti nici un minut de atentie. Acesta este si ultimul minut pe care-l mai pierd cu tine.
Si nu-ti mai tot da intilnire cu mine ca nu stii cite kilograme am si nici cum arat si poate vei avea o mare surpriza si-ti va disparea elanul. Esti ultimul individ de pe acest forum pe care vreau sa-l intilnesc.
Mircea

Mesajde Exodus » 20 Feb 2007, 07:14

Ultima oara modificat de Exodus pe 14 Mar 2007, 22:42, modificat 1 data in total.
Exodus

Mesajde Adminus Maximus » 20 Feb 2007, 09:41

D-le Flocarino va rog ca asta sa fie ultimul mesaj pe aceasta tema aici.
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde florin232 » 20 Feb 2007, 09:57

Sa inteleg ca Exodus este Flocarino? :shock:
florin232

Mesajde berserkr » 20 Feb 2007, 10:25

:D Stiam noi mai demult, dar Aldor a vrut sa-i mai dea o sansa ca sa nu creada ca are cineva ceva cu el. Oricum disciplina e importanta si hai sa nu mai spalam lucrurile din familie pe-aici!!
berserkr
moderator
moderator

Mesajde muresanhd » 20 Feb 2007, 10:52

Se da la TV intalnirea de la Torex ??? Se pot face pariuri ???
Vad ca numismatica este, mai nou, un sport "full contact" si nu un hobby. :D
Astept cu nerabdare rezultatul.
muresanhd

Mesajde Adminus Maximus » 20 Feb 2007, 10:58

:mrgreen:
Hai totusi sa inchidem subiectul, ca de nu, cine stie unde o sa se ajunga la final.
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde vlahul » 20 Feb 2007, 15:24

muresanhd scrie:Se da la TV intalnirea de la Torex ??? Se pot face pariuri ???

Care sunt cotele...
Aldor scrie::mrgreen:
Hai totusi sa inchidem subiectul, ca de nu, cine stie unde o sa se ajunga la final.

...la finala? :mrgreen:
vlahul
moderator
moderator

Mesajde muresanhd » 20 Feb 2007, 15:35

vlahul scrie:
muresanhd scrie:Se da la TV intalnirea de la Torex ??? Se pot face pariuri ???

Care sunt cotele...
Aldor scrie::mrgreen:

...la finala? :mrgreen:

Aldor ne suspenda daca mai continuam mult
:mrgreen:
muresanhd

Mesajde Adminus Maximus » 20 Feb 2007, 15:43

Hai totusi sa inchidem subiectul

:merci:
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde KARAMIHAI » 20 Feb 2007, 15:52

Aldor scrie:
Hai totusi sa inchidem subiectul