franz joseph 1854

Identificare monede si bancnote, preturi, informatii

Moderatori: vlahul, berserkr

raspuns

Mesajde gaginiuc » 05 Dec 2013, 15:59

Stimate domule Banivechi,
Desi am zis ca pun punct acestei discutii, avand in vedere interventiile dv. pertinente pe parcurs, totodata din respect pentru dv. va raspund.
Trebuie sa vedeti ca am facut doar o aproximatie, nu am zis ca atat ar face piesa. Multi colegi de-ai nostri au tendinta de a aproxima mult peste, ca sa fie complezanti. Nu am oferit niciodata preturi in vederea cumpararii pe acest forum, respectiv PM.
Sincer va spun, nu ma asteptam ca dv. sa nu realizati, ca nu suporta comparatii starea celor doua piese pe care le punem in discutie.
De data aceasta chiar pun punct.
Cele bune!
gaginiuc

Mesajde cristi_g » 05 Dec 2013, 19:49

gaginiuc scrie:Domnule Cristi_g,
Probabil ca ati vazut si alte raspunsuri de la persoane indreptatite sa se pronunte. Dumneavoastra nu va multumesc intrucat va multumeste atcineva.
Pun punct la acest capitol.

domnule expert,nu stiu de unde stiti dvs daca am capacitatea sau nu sa ma pronunt asupra unui subiect(oricum este mai putin importanta parerea dvs despre asta)Eu nu m-am referit decit strict la valoarea metalului in sine,fara sa iau in calcul calitatea piesei.Dar spre deosebire de simtul dvs de negustor si colectionar "sadea"m-am abtinut in a avansa vreo speculare asupra valorii intrisece.Imi place doar sa stau si sa urmaresc discutiile pertinente fara a interveni in vreun fel.Dar spiritul dvs de chilipirgiu,de semidoct m-a facut sa spun ca vreau acea cantitate in speranta ca o sa realizati cit de absurd si grotesc ati fost in prag de Sf.Nicolae.Si mai observ ca sunteti atit de convins ca sunteti un persecutat numismatic de catre persoane care intradevar au ce spune despre bani(numismatica in sine nu rezultatul parerilor dvs)
Grinch-ule
cristi_g

Mesajde gaginiuc » 05 Dec 2013, 20:07

Domnule Cristi_g,
Si dumneavoastra va raspund pentru ultima data, doar in completarea celor spuse anterior.
Eu le am cu negustoria asa cum le aveti dv. cu limba romana si cu bunul simt.
Punct.
gaginiuc

Mesajde berserkr » 06 Dec 2013, 19:38

Sa ne amintim ce mai scrie prin mesajele din subiectul (important) "Cititi aici inainte...":
"Mai adaug ca cererile legate exclusiv de pret nu se discuta aici. Daca piesa este deja identificata subiectul a fost deja inchis. Nu este sectiune destinata discutiei preturilor."

Poate acum intelegem mai bine cele de mai sus.
Hljóðs bið ek allar
helgar kindir,
meiri ok minni
mögu Heimdallar;
viltu, at ek, Valföðr!
vel framtelja
forn spjöll fíra,
þau er fremst um man.
berserkr
moderator
moderator

Anterior