Anunturi administrative, sugestii forum, probleme in functionare, etc.

Moderatori: vlahul, berserkr

Mesajde Optimvs » 27 Iul 2010, 22:35

Nu exista posibilitatea de a scapa de respectiva bancnota si de a pune doar un avatar? (nu bancnota si dedesubt avatarul)
Optimvs

Mesajde Adminus Maximus » 27 Iul 2010, 22:38

E o setare automata pentru toti utilizatorii, nu se pot face exceptii pentru un singur cont.
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde Optimvs » 27 Iul 2010, 22:57

Pai nici nu vroiam eu sa fiu cu stea in frunte. Intrebarea era daca nu s-ar putea oferi optiunea de a dezactiva respectiva setare?
Optimvs

Mesajde Adminus Maximus » 28 Iul 2010, 08:03

Este o setare generala, pentru fiecare user, la care are acces doar administratorul. Deci un utilizator nu si-l poate dezactiva.
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde Optimvs » 28 Iul 2010, 09:41

Am inteles.

Sincer, mi se pare ceva neplacut, in special din cauza ca este vorba despre bancnotele aflate in circulatie. (parca am fi manelisti sa stam cu suta pe frunte :roll: ).

Ma gandesc ca ar fi mai in spiritul forumului sa fie inlocuite respectivele bancnote cu niscaiva monede antice si/sau medievale, sau chiar moderne romanesti, nu? La o adica, sunt si cateva bancnote antebelice/interbelice care n-arata tocmai rau. Daca se face schimbarea pot pune la dispozitie poze cu 1200 Transnistria :D .
Optimvs

Mesajde Adminus Maximus » 28 Iul 2010, 11:00

Sunteti primul care e nemultumit de sistemul respectiv. Imaginile se pot schimba orcand daca utilizatorii considera ca le-ar placea mai mult sa vada acolo bancnote de genul 5000 lei 1940. Majoritatea bancnotelor romanesti din perioada interbelica sunt foarte frumoase. Bancnota infinex de care ziceti o fi ea atragatoare pentru cine e interesat de notafilie, prin prisma raritatii, dar aratoasa sigur nu-i.
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde Optimvs » 28 Iul 2010, 11:12

Aldor scrie:Bancnota infinex de care ziceti o fi ea atragatoare pentru cine e interesat de notafilie, prin prisma raritatii, dar aratoasa sigur nu-i.

Absolut. (Doamne cum suna in romaneste notafilie, zici ca-i la un pas de pedofilie :lol: ) In schimb e interesanta si din perspectiva nominalului ciudat.

5000 de lei e o bancnota f frumoasa, si ar mai fi si altele. Oricum, ma mir ca n-au mai avut si altii aceasta idee, pe mine m-a deranjat de cand am deschis primul topic de pe forum si am vazut insirate in stanga diverse bancnote in circulatie.

Mai frumos ar fi totusi cu monede, Apafi a emis de pilda niste piese de aur f spectaculoase (6 ducati in forma de stea in 8 colturi, 10 ducati in forma de semiluna etc).

P.S. Nu de sistemul in sine ma plang, ci de ilustrarea lui grafica :)
Optimvs

Mesajde KLARK » 02 Aug 2010, 14:25

Eu sunt multumit de acest sistem, dar daca s-ar pune la profil bancnote de 1000 lei, 2000 lei si 5000 lei putini le-ar avea, putini membri ai forumului au peste 1000 de postari... :D
Dar bancnotele regaliste sunt totusi cele mai frumoase bancnote romanesti, iar 5000 lei 1931/supratipar 1940 e regina!
KLARK

Eu iti explic explicit, tu negresit ma-ntelegi gresit.

http://colectiadebani.blogspot.ro/
KLARK

Mesajde Diddy10k » 27 Feb 2011, 15:39

eu nam nimic cu bacnota care apare dar mi se pare o tampenie avatar nu pot sa pn mai mare de 80x80 ok hai mai merge mergem pe standard forum dar cu 6kb pe bune macar 30kb mi se pare incomod rau de tot
Diddy10k

Inapoi la Probleme in functionare - sugestii forum