ASPECT FORUM

Anunturi administrative, sugestii forum, probleme in functionare, etc.

Moderatori: vlahul, berserkr

ASPECT FORUM

Mesajde picard » 27 Dec 2013, 13:26

Va palace transformarea?

Poate o fi mai bine din punct de vedere tehnic dar estetic nu-mi place.
Avem un forum fara personalitate in privinta asta; plus ca inca nu am regasit rubrica cu ultimele comnetarii adaugate.

Acum vad ca ne-au disparut is banii :whistle:
Talerul şi mahmudeaua sunt a omului nebun.
Zimţii dă florin sunt solzii care dracu-i poartă-n spete.
Guldenul mare ca roata dîmprejur dă sfîrc la fete
La fel duce în ispită, firfiricul şi carboava
Ca şi filtrul dă amoriu picură-şi în sîn otrava,
Lira minte, rubla-nşeală, ţechinul te măsluieşte
Şi Mamona cînd vrei aur scuipă-n palme şi rînjeşte.
picard

Re: ASPECT FORUM

Mesajde buzynik » 27 Dec 2013, 13:59

Sincer sunt derutat...Nici nu gasesc unde se posteaza foto?? De obicei in asemenea cazuri,renunt. Nu prea am rabdare sa-mi bat capul. Cel putin de mine scapati de "postari foto" :) O zi faina
buzynik

Mesajde Adminus Maximus » 27 Dec 2013, 14:08

Eu mi-am sacrificat tot timpul liber de Sarbatori, ca sa pot face un upgrade la forum, ca sa dispara toate bug-urile care erau din ce in ce mai multe. In acest an acum am avut pentru prima data timp liber.
Daca pentru Dvs aspectul fizic/designul era mai important atunci imi pare rau, poate nu va aflati pe forumul potrivit. Sunt convins ca mai sunt si alti utilizatori care sunt de aceeasi parere cu Dvs, la fel cum sunt destui care considera ca nu atat designul era mai important ci sa fie un forum functional unde sa nu dai de cate un mesaj de eroare la fiecare al zecelea click. Tin minte acum cativa ani a fost spart forumul tocmai cand eram in concediu in drum spre mare si m-am intrerupt drumul sa pot sa-l repun in functiune si a fost o persoana si atunci care a zis ca nu-i place cum arata forumul. E imposibil sa-i multumesti pe toti.

Sub campul unde scrieti mesajul este un tab "incarca fisiere". Acolo se pot atasa fisiere.
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde capa » 27 Dec 2013, 16:47

Aldorus scrie:Eu mi-am sacrificat tot timpul liber de Sarbatori, ca sa pot face un upgrade la forum, ca sa dispara toate bug-urile care erau din ce in ce mai multe. In acest an acum am avut pentru prima data timp liber.
Daca pentru Dvs aspectul fizic/designul era mai important atunci imi pare rau, poate nu va aflati pe forumul potrivit. Sunt convins ca mai sunt si alti utilizatori care sunt de aceeasi parere cu Dvs, la fel cum sunt destui care considera ca nu atat designul era mai important ci sa fie un forum functional unde sa nu dai de cate un mesaj de eroare la fiecare al zecelea click. Tin minte acum cativa ani a fost spart forumul tocmai cand eram in concediu in drum spre mare si m-am intrerupt drumul sa pot sa-l repun in functiune si a fost o persoana si atunci care a zis ca nu-i place cum arata forumul. E imposibil sa-i multumesti pe toti.

Sub campul unde scrieti mesajul este un tab "incarca fisiere". Acolo se pot atasa fisiere.

Si eu sunt intr-o oarecare masura reticent la nou, dar dupa vreo 15 minute de confuzie, a re-inceput sa aiba sens.

Multumesc pentru upgrade!
"Investitia, baiete, nu inseamna a da, ci a lua." - Restul e tacere (2007)
"Gandesti marunt: nu-i nici o rusine sa ceri, rusine e sa nu primesti." - Filantropica (2002)
capa

Mesajde Pantiru » 27 Dec 2013, 23:14

Si eu sunt mai conservativ, dar cred ca trebuie sa-i multumim dlui Aldor pentru munca depusa. :merci:
Pantiru

Mesajde ferdinand » 28 Dec 2013, 18:05

Si totusi nu mai putem avea un chenar in care sa vedem care sunt ultimele mesaje?
ferdinand

Mesajde Adminus Maximus » 28 Dec 2013, 18:26

In partea de sus, pe prima pagina este un link • Vezi mesaje noi •
Dati click pe acela si se listeaza toate topicurile in care s-au inregistrat mesaje noi de la ultima vizita pe forum.
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde Timis » 28 Dec 2013, 19:41

Aldorus scrie:In partea de sus, pe prima pagina este un link • Vezi mesaje noi •
Dati click pe acela si se listeaza toate topicurile in care s-au inregistrat mesaje noi de la ultima vizita pe forum.

Daca NU esti logat nu apare linkul cu mentiunea ;[b] Vezi mesaje noi •[/b]
FELICITARI pentru modificare .
La Multi Ani !
newyear
Timis

Mesajde Cornelius Agrippa » 28 Dec 2013, 20:46

La inceput si eu fusesem putin confuz, dar acordandu-mi ceva timp pentru a ma obisnui cu noul format, am constatat ca toate functiile pe care le foloseam pe forum functioneaza normal (intrasem si eu in ceata la faza cu ultimele postari da’ s-a rezolvat), asa ca n-am de ce sa ma plang.Esentiala e informatia si mai putin forma.Acum ca si dl.Max Peter a reinceput sa posteze pe blogul domniei sale (asta-i din alt film), pot considera ca lucrurile au reintrat pe fagasul normal in ceea ce priveste principalele mele surse de informatii online din zona de colectibile.

Multumiri pentru upgrade si La multi ani !
:merci:
„Evul Mediu nu s-a sfarsit inca“-Umberto Eco
http://num-n-roll.blogspot.com/
http://alte-vederi.blogspot.com/
Cornelius Agrippa

Mesajde Timis » 29 Dec 2013, 00:07

Excelent!
Arata mai mult decat bine si eram chiar derutat cand am deschis ....
Timis

Mesajde Adminus Maximus » 29 Dec 2013, 00:25

Am schimbat putin designul si adaugat si un buton MESAJE NOI scris cu rosu in stanga sus, sa fie mai usor de gasit.
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde Yu_L.Yan » 29 Dec 2013, 01:40

Asa arata mult mai bine :D
Insa, din vechiul forum, lipseste ceva ... Nu stiu daca mai era vizitata, dar in noua versiune, nu mai vad galeria de imagini :oops:

Personal, iti multumesc pentru efortul depus in aceste zile, pentru a face forumul mai functional :merci:
Imagine
http://coinsandliterature.blogspot.com/
Imagine

"Stiu marii paznici unde ne aflam?
Abia iesiti din scutecele humii,
Ne-am catarat pe-acoperisul lumii
Si pe taisul evului umblam."
Yu_L.Yan

Mesajde Adminus Maximus » 29 Dec 2013, 11:09

Galeria de imagini nu s-a putut pastra din pacate, la fel ca si celelalte modificari aduse versiunii de baza a phpbb2 (au mai fost cateva, cash mod - "banii", knowledge base, etc). Dar nici nu prea mai era vizitat.
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde picard » 29 Dec 2013, 11:30

Din nou surpriza; arata perfect acum.
:merci: :merci: :merci:
Talerul şi mahmudeaua sunt a omului nebun.
Zimţii dă florin sunt solzii care dracu-i poartă-n spete.
Guldenul mare ca roata dîmprejur dă sfîrc la fete
La fel duce în ispită, firfiricul şi carboava
Ca şi filtrul dă amoriu picură-şi în sîn otrava,
Lira minte, rubla-nşeală, ţechinul te măsluieşte
Şi Mamona cînd vrei aur scuipă-n palme şi rînjeşte.
picard

Mesajde EUXIN RO » 29 Dec 2013, 12:51

Multumim . :xmas:
DACHII PREA VECHE A LOR LIMBĂ OSEBITĂ AVÂND, CUM O LĂSARĂ, CUM O LEPĂDARĂ AŞA DE TOT ŞI LUARĂ A ROMANILOR, ACEASTA NICI SĂ POATE SOCOTI NICI CREDE.
(C.Cantacuzino)
EUXIN RO

Urmatorul

Inapoi la Probleme in functionare - sugestii forum