O bancnota hazlie pe Ebay

Bancnote Romania, bancnote straine

Moderatori: vlahul, berserkr, Adminus Maximus

O bancnota hazlie pe Ebay

Mesajde Exodus » 24 Ian 2007, 16:49

Stiu ca este o eroare de listing dar m-a facut sa zîmbesc cînd am vazut-o prima oara :lol: :lol: :lol:
http://cgi.ebay.com/Romania-1982-500-Le ... dZViewItem
Exodus

Mesajde cartelcoserv » 01 Feb 2007, 19:08

si o alta oferta care,pentru un colectionar din romania,este la fel de hazlie...
http://cgi.ebay.co.uk/Romania-100-Lei-1 ... dZViewItem
cartelcoserv

Mesajde sorin70 » 01 Feb 2007, 19:21

cartelcoserv scrie:si o alta oferta care,pentru un colectionar din romania,este la fel de hazlie...

Asta-i colorat cu Photoshop :D
sorin70

Mesajde Adminus Maximus » 01 Feb 2007, 19:30

Sau cu un marker :mrgreen:
Adminus Maximus
Site Admin

Mesajde Exodus » 01 Feb 2007, 20:11

cartelcoserv scrie:si o alta oferta care,pentru un colectionar din romania,este la fel de hazlie...

Nu e o gluma....am ambele versiuni in colectie: colorata si mat
Aceasta moneda colorata este mai greu de gasit...
Exodus

Mesajde sorin70 » 02 Feb 2007, 10:13

O vopsesc si eu pe a mea cu roz in picatele si o dau cu 200 EUR ca-i unicat :twisted:
sorin70

Mesajde Exodus » 02 Feb 2007, 16:26

sorin70 scrie:O vopsesc si eu pe a mea cu roz in picatele si o dau cu 200 EUR ca-i unicat :twisted:

Nu cred ca o sa reusesti......
Astea au fost colorate special pentru distributia externa la Euro 96
Exodus

Mesajde sorin70 » 02 Feb 2007, 16:41

Exodus scrie:
sorin70 scrie:O vopsesc si eu pe a mea cu roz in picatele si o dau cu 200 EUR ca-i unicat :twisted:

Asa deci .....
sorin70

Mesajde cartelcoserv » 02 Feb 2007, 16:42

Exodus scrie:

:)))
si cine le-a vopsit (pardon ,colorat...) ?
cartelcoserv

Mesajde KARAMIHAI » 02 Feb 2007, 16:45

Eu am o bancnota de 50 USD cu nuante roz (culmea ca primita din state ca "ajutor" nu ca colectibila :lol: ), nu stiu daca ati mai vazut un asemenea model. :D
Mihai
KARAMIHAI

Mesajde cartelcoserv » 02 Feb 2007, 16:46

Mihai Caracotea scrie:Eu am o bancnota de 50 USD cu nuante roz (culmea ca primita din state ca "ajutor" nu ca colectibila :lol: ), nu stiu daca ati mai vazut un asemenea model. :D

poti sa ii pui imagine aici?fiica mea are mania coloratului si cred ca va reusi sa iti faca o colectie intreaga in nuante diverse,de la gri la siclame...
:))
cartelcoserv

Mesajde KARAMIHAI » 02 Feb 2007, 16:51

cartelcoserv scrie:
Mihai Caracotea scrie:Eu am o bancnota de 50 USD cu nuante roz (culmea ca primita din state ca "ajutor" nu ca colectibila :lol: ), nu stiu daca ati mai vazut un asemenea model. :D

poti sa ii pui imagine aici?fiica mea are mania coloratului si cred ca va reusi sa iti faca o colectie intreaga in nuante diverse,de la gri la siclame...
:))

In momentul asta nu, dar o sa pun o imagine in zilele urmatoare :D .
Si daca aveti vro' decoratie de vanzare, va fac plata cu ea, asa ca iesiti dublu in castig :lol: .
Mihai
KARAMIHAI

Mesajde Exodus » 02 Feb 2007, 17:51

cartelcoserv scrie:
Exodus scrie:

:)))
si cine le-a vopsit (pardon ,colorat...) ?

Cine le-a vopsit? Dacu nu Monetaria Romana la comanda oficialitatilor din Anglia atunci chiar oficialitatile responsabile pentru Euro 96 din Anglia.
Parca este prima oara cind ati vazut monede colorate!!!!
Si aceasta cu Romania e unicat..........de exemplu de ce nu au colorat si cea cu Franta 98!!! sau alte monede romanesti mai comune!? :!: :!:
Pina la urma am sa aud ca si aceste monede sint falsuri, probe, etc :lol: :lol:
Exodus

Mesajde cartelcoserv » 02 Feb 2007, 18:01

stimate domn, nu e prima data cand vad monede emailate.multe state emit astfel de monede comemorative demult.
pentru stiinta dumneavoastra ,ma indoiesc profund ca autoritatile romane au colorat (sau emailat ) in mod oficial aceasta moneda.si,orice colorare (sau emailare) de catre altcineva,ma duce cu gandul la monedele euro "probe" emise de romania sau la ceata de dolari usa autentici cu muchie inscriptionata "da qing zao" de pe net si din talciocuri.
sau,cu voia dumneavoastra,a puzderiilor de erori taiere a bancnotei de 10.000 lei 2000 sau a celei de 500.000 lei aparute puzderie pe ebay la un moment dat (eroare datorata foarfecei detinatorului unui set de 4 in coala netaiata mai intreprinzator)
cartelcoserv

Mesajde Exodus » 02 Feb 2007, 18:41

cartelcoserv scrie:stimate domn, nu e prima data cand vad monede emailate.multe state emit astfel de monede comemorative demult.
pentru stiinta dumneavoastra ,ma indoiesc profund ca autoritatile romane au colorat (sau emailat ) in mod oficial aceasta moneda.si,orice colorare (sau emailare) de catre altcineva,ma duce cu gandul la monedele euro "probe" emise de romania sau la ceata de dolari usa autentici cu muchie inscriptionata "da qing zao" de pe net si din talciocuri.
sau,cu voia dumneavoastra,a puzderiilor de erori taiere a bancnotei de 10.000 lei 2000 sau a celei de 500.000 lei aparute puzderie pe ebay la un moment dat (eroare datorata foarfecei detinatorului unui set de 4 in coala netaiata mai intreprinzator)

Credeti ce doriti iar eu cred ce vreau si ce stiu......cred ca e mai bine asa! :wink:
Exodus

Urmatorul

Inapoi la Discutii - bancnote