Insigna de 7 ani trade only

Aveti dubluri in colectie si doriti sa faceti un schimb? Adaugati aici un anunt!

Moderatori: vlahul, berserkr

Re: Insigna de 7 ani trade only

Mesajde dodyory » 22 Dec 2014, 14:25

T.M.T. scrie:Va rog sa-mi spuneti daca insigna din imaginile alaturate este o insigne regimentala, care este unitatea militara careia ii apartinea si eventual o estimare a pretului. Multumesc anticipat pentru orice informatie.

Salut,

este regimentala Italia regimentul 3 Alpini.

http://www.ebay.it/itm/DISTINTIVI-ALPIN ... 661wt_3206
dodyory

Mesajde iason » 22 Dec 2014, 16:19

Fisiere atasate
Insigne_régimentaire_du_3e_régiment_d'infanterie_alpine_(1939).jpg
Insigne_régimentaire_du_3e_régiment_d'infanterie_alpine_(1939).jpg (12.47 KiB) Vizualizat de 2841 ori
Cine nu cunoaste si nu stie ca nu cunoaste este un idiot.Lasa-l!
Cine nu cunoaste si stie ca nu cunoaste,vrea sa invete.Invata-l!
Cine cunoaste si stie ca cunoaste este un intelept.Urmeaza-l!
iason

Mesajde T.M.T. » 22 Dec 2014, 18:38

iason scrie:Este o insigna franceza modificata.

http://www.ebay.fr/itm/Insigne-boutonni ... 566e44a35e

Initial si eu am crezut ca este o insigna italiana. Insa din ceea ce ati prezentat, cu licitatia de pe Ebay, mi-am reevaluat opinia. Cert este ca ulterior i s-a adaugat coroana si astfel, a fost transfromata intr-o struto-camila. Insigna aduce cu o insigna regimentala romaneasca si poate pacali pe unii colectionari in anumite circumstante.
Diferenta dintre insigna din licitatie (Ebay) si cea postata de mine, consta in dimensiunile lor, una este miniatura iar cealalta este in marime naturala (daca pot sa zic asa). :)
Oricum, multumesc pentru informatiile care au dus la clarificarea provenientei insignei.
:xmas:
T.M.T.

Anterior

Inapoi la Schimburi